Блог

Типові розміри вікон в багатоквартирних будинках

У типових багатоквартирних будинках на території України віконні прорізи зазвичай вписуються в такі середні нормативи:
-       Максимальна загальна площа конструкції – до 6 кв.м
-       Максимальна площа однієї активної стулки – до 2,5 кв.м
За чинними регламентами мінімальний розмір віконного отвору з глухими стулками (на поверхах будівлі з 2-го і вище) – 0,4х0,8м. Чинне обмеження відноситься і до профільних систем з виходом на засклені балкони та лоджії. Колір пластика, як це не дивно, теж має значення в цьому питанні. Обмеження для білосніжних профілів і виробів з забарвленням в масі та з ламінаційною плівкою відрізняються.

Кількість віконних стулок впливає на габарити віконного блоку. У п'яти та дев’ятиповерхових «панельках» виробники віконних конструкцій зазвичай проєктують 2-3 стулки в отворі, а балконні блоки – з глухим віконцем і одними дверима. Але єдиних розмірів вікон та дверей сьогодні не існує, бо навіть в типових будинках розбіжності в кілька сантиметрів – це абсолютно стандартне явище.  До того ж в проєктах більшості типових будинків радянського житлового фонду запроєктовані дерев’яні вікна, а не поширені в наш час віконні та дверні конструкції з надійного, красивого та екологічного ПВХ-профілю, наприклад REHAU, тому отвір все одно потрібно ретельно виміряти на місці, щоб уникнути технічних невідповідностей та незапланованих фінансових витрат.

Якщо повернутися до питання наявності стандартних за розмірами вікон у квартирах багатоквартирних будинків, то у «панельках» і будинках з цегли вони суттєво відрізняються. Найбільші відмінності – в «сталінських» будинках.
У так званих «хрущовках» вікна пропорційні ширині підвіконня:
-       Двостулкові вікна – 1500х1300 мм
-       Тристулкові вікна – 1500х2040 мм
Розміри стандартних вікон в цегляних і панельних «хрущовках» приблизно рівні, тому що ці будівлі зводили за подібними проєктами.

У будь-якому випадку, перш ніж прийняти остаточне рішення з придбання нових віконних або дверних конструкцій для вашої оселі, ми радимо вам звернутися до фахівців компанії Vikna Kyiv, які із задоволенням допоможуть знайти варіант, оптимальний за зовнішнім виглядом, технічними характеристиками та вартістю.