Якщо ви бажаєте замінити свої вікна на більш сучасні та енергоефективні металопластикові конструкції, але не знаєте, чи достатньо замовити стандартний та відносно дешевший однокамерний склопакет, чи заплатити трохи більше за ефективний та надійний двокамерний. Якщо вам цікаво дізнатися, чим триплекс відрізняється від загартованого скла, або які склопакети краще поставити, щоб витрати на встановлення нових вікон хоча б частково окупилися шляхом зменшення теплових втрат, а вікна максимально виконували свої поточні функції протягом багатьох років, ми допоможемо розібратися в цьому питанні.
Правильно підібране скління не тільки зручне в експлуатації, але й підтримує комфорт в приміщенні та допомагає економити на енергоресурсах. Сучасні технології дають можливість зробити вікна максимально безпечними для людини. Наприклад, суцільне триплексне скло, яке сьогодні все частіше застосовується при виробництві віконних конструкцій, не розлітається на осколки при його розбиванні. Отже, разом з ним, усі мешканці цієї квартири або будинку захищені від випадкових порізів. Розглянемо найбільш популярні варіанти сучасних віконних склопакетів.
Однокамерні або двокамерні склопакети Головна відмінність однокамерного склопакета від двокамерного полягає в тому, що однокамерну систему утворюють два скла, а двокамерну систему - три. Якщо порівняти типові склопакети з різною кількістю камер, то 1-камерні пакети значно поступаються варіанту з двома камерами й в теплозахисті, й у звукоізоляції. Система з двома камерами, як правило, тепліше і тихіше, але її товщина і вага також більша.
Однак стійкість до теплопровідності залежить не тільки від кількості камер. Можна зробити 1-камерний склопакет більш теплим, використавши під час його виробництва спеціальне скло з металевим напиленням, та заповнивши його інертним газом. Такий однокамерний склопакет буде утримувати тепло краще, ніж стандартний двокамерний.
Наша компанія Vikna Kyiv в процесі виробництва металопластикових віконних конструкцій REHAUвикористовує всі наявні в Україні варіанти найбільш ефективних склопакетів, даючи своїм замовникам змогу розв'язувати будь-яку задачу.
Особливості однокамерних склопакетів:
Відносно невелика вага. Квадратний метр такого склопакету зі скла 4 мм важить близько 20 кг, що в 1,5 раза менше ваги двокамерної системи.
Невелике навантаження на профіль, кріплення, опори.
Висока світлопроникна здатність, що дуже важливо для північної та західної сторін будинку.
Відносно невисока вартість виробу
Установка відбувається швидше і простіше, тому що вага конструкції менше
Особливості двокамерних склопакетів:
Висока теплоізоляція. Вікна з двокамерним склопакетом надійно блокують холод, допомагаючи економити на опаленні.
Звукозахист від 29 дБ. З закритими стулками таких вікон в кімнаті буде тихо, навіть якщо вікна виходять на галасливу вулицю.
Достатній рівень світлопрозорості для комфортного перебування в приміщенні.
Оптимальна вартість.
Триплекс Про склопакети з використанням скла триплекс слід сказати окремо. Таке скло незамінне, якщо мова йде про квартири на перших двох поверхах багатоповерхових будинків або про встановлення вікон в сучасному котеджі. Триплекс значно покращує захист об'єкту від зловмисників і не приводить до травмування мешканців у випадку руйнування склопакету.
Особливості склопакетів з використанням триплексу
Скляний лист, виготовлений за технологією триплексу, є багатошаровим. Його шари утримуються спеціальною плівкою. При руйнуванні скло не розлітається на гострі осколки, а розпадається на фрагменти й залишається на плівці. Система триплекс часто використовується в заміських будинках, де існує велика ймовірність розбиття вікна зловмисником. Практичним та обґрунтованим є його використання, як ми вже казали, на перших-других поверхах багатоквартирних будинків. Формула триплекс-склопакету може складатися з двох 3-міліметрових або двох 4-міліметрових скляних шарів і спеціальної плівки товщиною 1 мм. Крім того, триплекс має більші звукоізоляційні властивості, меншу світлопрозорість і стійкість до високих температур.
Як правило, триплекс встановлюється у віконні конструкції на об'єктах з підвищеними вимогами безпеки. Якщо в будинку є маленькі діти, то триплексні склопакети також є найбільш правильним варіантом, тому що навіть коли скло розбите, воно не розірветься на шматки й не зашкодить дитині.
Але навіть зважаючи на вище перераховані особливості склопакетів, вибрати найбільш оптимальний серед безлічі варіантів непросто. Щоб зупинитися на кращому рішенні для вашого будинку або офісу, заощадити час на вибір вікон, зв'яжіться з нашими досвідченими консультантами компанії Vikna Kyiv. Або спробуйте самостійно підрахувати вартість віконних конструкцій з німецького профілю REHAU на нашому онлайн-калькуляторі за посиланням: РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ ВІКНА REHAU